سوالات پر تکرار در مورد کارخانه نوآوری

سوالات متعدد

کارخانه نوآوری

کارخانه نوآوری، بستری است که اعضا اصلی زیست بوم نوآوری و کارآفرینی را در یک فضا گردهم می‌آورد و منابعی را در دسترس آنان قرار می‌دهد که برای راه اندازی و توسعه کسب‌ و کارشان مورد نیاز است؛ منابعی نظیر سرمایه‌گذاران خطرپذیر، شتابدهنده‌ها، فضای کاری اشتراکی، تامین‌کنندگان خدمات و… کارخانه نوآوری مجموعه‌ای متشکل از کلیه‌ی فضا‌ها، ساز‌وکار‌ها و ساختار‌های لازم برای شکل گیری، رشد و توسعه‌ی استارتاپ‌ها و کسب‌وکار‌های نوآورانه است. این مجموعه‌ی بزرگ با در نظر گرفتن همه‌ی نیاز‌های لازم برای رشد یک واحد کسب ‌و کاری کوچک، اقدام به جمع آوری زیرساخت‌ها در کنار هم نموده است.

کارخانه نوآوری پذیرای شتابدهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات، تیم‌های استارتاپی، فریلنسرها و افراد علاقه‌مند به زیست بوم نوآوری و کارآفرینی است.

برای بازدید از کارخانه نوآوری کافی است به لینک درخواست بازدید مراجعه کنید و بر اساس ساعات اعلام شده، زمان مناسب برای بازدید را انتخاب و درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

کارخانه نوآوری روز های غیر تعطیل از ساعت 8 الی 17 فعال و پذیرای حضور شما علاقمندان نوآوری و کارآفرینی است.

  • فضای کار اشتراکی
  • فضای اختصاصی و دفاتر کاری شامل(فضای ویژه شتابدهنده‌ها، فضای ویژه شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری، فضای ویژه ارائه‌دهندگان خدمات، فضای ویژه شرکت‌ها)
  • سالن کنفرانس و آمفی تئاتر
  • رستوران و کافی شاپ
  • فضای استراحت
  • آزمایشگاه ساخت

در صورتی که شتابدهنده، صندوق سرمایه گذاری، ارائه دهنده خدمات و یا شرکت یا استارتاپ هستید، فرم مرتبط موجود در لینک پذیرش را تکمیل کنید.

در صورتی که متقاضی حضور در فضا‌ی کاری اشتراکی هستید فرم مرتبط در لینک فضای کار اشتراکی را تکمیل کنید.

تمام درخواست‌ها بررسی و ارزیابی می‌شوند، بعد از مدت کوتاهی برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته خواهد شد.

کارخانه نوآوری با افراد و گروه‌های زیادی در ارتباط است و بدیهی است متقاضیان زیادی برای حضور در کارخانه وجود دارند. روند پذیرش افراد به دلیل حجم تقاضاهای موجود با سنجیدن سوابق، امکانات قابل ارائه از سوی متقاضیان و توانمندی تیمی که تمایل به حضور دارند، انجام می‌پذیرد.

شتابدهنده ها

شتاب‌دهنده استارتاپ، در واقع مجموعه‌ها و مکان‌هایی است که استارتاپ‌ها در مرحله اول می‌توانند برای گرفتن مشاوره، آموزش و راهنمایی لازم به آن‌جا بروند و به شبکه‌های مربوطه دسترسی پیدا کنند تا به رشد مناسب و سریع آن‌ها کمک کنند. تامین فضای کاری، تامین سرمایه‌های اولیه، شتابدهی، آموزش، مشاوره و مربیگری، خدمات رفاهی، خدمات دفتری و جذب سرمایه­‌گذار از جمله خدماتی است که شتابدهنده ها به استارتاپ­‌ها ارائه می­‌دهند.

در سایت کارخانه نوآوری شتابدهنده‌های مستقر معرفی شده اند، برای حضور و پذیرش در شتابدهنده‌های مرتبط با حوزه کاری شما، کافیست منوی معرفی اجزا را بررسی و درخواست خود را طبق دستورالعمل شتابدهنده منتخب ارسال نمایید.

شتابدهنده‌های مستقر در کارخانه نوآوری از طریق منوی معرفی اجزا معرفی شده‌اند، می‌توانید برنامه‌های شتابدهنده‌ها را مشاهده و بهترین شتابدهنده مرتبط با حوزه کاری استارتاپ خود را انتخاب نمایید.

برای استقرار در کارخانه نوآوری کافیست فرم مربوطه را در منوی پذیرش را تکمیل کنید تا پس از ارزیابی اولیه در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

این بخش با هدف ارائه خدمات به شتابدهنده‌ها طراحی شده است. شتابدهنده‌­ها می‌­توانند با استقرار در کارخانه نوآوری، در کنار فضای کاری اختصاصی از زیرساخت­‌های موجود در کارخانه نوآوری بهره­‌مند شوند.

فضای اختصاصی کاری برای استقرار و فعالیت، استفاده از امکانات رفاهی و زیر ساخت‌های آزمایشگاهی و تحقیق  و توسعه مجموعه، امکان شرکت در رویدادها با تسهیلات و معرفی به عنوان عضو کارخانه نوآوری و… خدماتی است که به شتابدهنده‌ها تعلق می‌گیرد.

شتابدهنده‌ها بر اساس سوابق فعالیت و تخصص تیم کاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

شتابدهنده‌ها هر 6 ماه یک بار مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت کسب شاخص‌های مورد نظر می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند. در صورتی که موفق به کسب شاخص‌ها نشوند، شتابدهنده از کارخانه نوآوری خارج خواهد شد.

سرمایه گذاری

برای جذب سرمایه می­‌توانید از طریق شتابدهنده‌های مستقر در کارخانه نوآوری درخواست خود را ثبت نمایید.

با وجود صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری متنوع مستقر در کارخانه نوآوری امکان ارتباط با صندوق‌های متنوع بیشتر می‌شود و شانس جذب سرمایه بالاتر می‌رود.

کارخانه نوآوری کوشیده است تا با جذب سرمایه گذاران در حوزه‌های مختلف طیف وسیعی از حوزه‌های سرمایه گذاری را فراهم کند. در اغلب حوزه‌ها و خصوصا حوزه های فعالیت شتابدهنده‌ها تمایل به سرمایه گذاری وجود دارد.

بله، جهت اطلاع از رویداد‌ها ما را در شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام و تلگرام با آدرس @kermanshahisd دنبال کنید یا رویداد‌های فعال را در سایت کارخانه نوآوری بررسی کنید.

لازم است استارتاپ به آمادگی لازم برای جذب سرمایه‌گذار رسیده باشد. اگر تحت شتابدهی شتابدهنده‌ها باشید، فرآیند ارائه به سرمایه‌گذار و جذب سرمایه توسط شتابدهنده‌ها انجام خواهد شد.

بله. این خدمت توسط شتابدهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارائه می شود.

برای استقرار در کارخانه نوآوری کافیست فرم مربوطه مندرج در منوی پذیرش را تکمیل کنید تا پس از ارزیابی اولیه در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

فضای اختصاصی کاری برای استقرار و فعالیت، استفاده از امکانات رفاهی مجموعه، امکان شرکت در رویدادها با تسهیلات و معرفی به عنوان عضو کارخانه نوآوری و دسترسی به استارتاپ های موفق، توانمند و با انگیزه جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری خدماتی است که به صندوق های سرمایه گذاری تعلق می‌گیرد. به علاوه امکان یافتن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در زیست بوم نوآوری برای صندوق‌ها فراهم است.

قرارداد با همه شرکت‌ها به صورت یک ساله منعقد می‌گردد. در صورت نرسیدن به شاخص‌های ارزیابی مورد نظر برای ادامه استقرار، امکان حضور شرکت‌ها پس از این مدت از بین خواهد رفت.

قرارداد با همه شرکت‌ها به صورت یک ساله منعقد می‌گردد. در صورت نرسیدن به شاخص های ارزیابی مورد نظر برای ادامه استقرار، امکان حضور شرکت‌ها پس از این مدت از بین خواهد رفت.

فضای کار اشتراکی

برای استقرار در فضا‌ی کاری اشتراکی کارخانه نوآوری کافیست درخواست خود را در صفحه اختصاصی فضای کار اشتراکی کارخانه نوآوری ثبت کنید تا پس از ارزیابی اولیه در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

جهت اطلاع از امکانات و تعرفه‌های فضا‌ی کاری اشتراکی به صفحه اختصاصی فضای کار اشتراکی کارخانه نوآوری مراجعه نمایید.

فضا‌ی کاری اشتراکی کارخانه نوآوری همه روزه از ساعت 8 الی 20 باز و پذیرای حضور شما است.

با تمامی کسانی که در محل فضا‌ی کاری اشتراکی کارخانه نوآوری مستقرند، پیمان‌نامه عدم افشاء تنظیم می‌شود تا به لحاظ حقوقی امنیت اطلاعات همه را تضمین نماید. از همین رو، جای هیچ­گونه نگرانی نیست.

در هنگام عقد قرارداد، از متقاضیان برای تضمین پایبندی به تعهدات، از ایشان سفته اخذ می‌گردد.

خیر فقط کافی است فرم درخواست را تکمیل نمایید تا ارزیابی انجام شود.

سوابق شرکت‌ها، رزومه‌ی تیم و نوع فعالیت آن‌ها در ارزیابی شرکت‌ها و رزومه‌ی فریلنسرها و حوزه کاری آن‌ها در ارزیابی افراد مدنظر قرار می‌گیرد.

فضا‌ی اشتراک کاری کارخانه نوآوری آماده پذیرش فریلنسرها، استارتاپ‌ها و علاقه‌مندان نوآوری و کارآفرینی است.

در صورتی که ظرفیت پذیرش فضا‌ی کاری اشتراکی تکمیل شده باشد، این موضوع در وب‌سایت اعلام خواهد شد و با ثبت درخواست در صف پذیرش‌های آتی قرار می‌گیرید.

فضای اختصاصی

برای استقرار در کارخانه نوآوری کافیست فرم ثبت نام به عنوان شرکت/خدمات دهنده در منوی پذیرش را تکمیل کنید تا پس از ارزیابی اولیه در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

این فضا مختص شرکت‌ها و به صورت دفتر‌هایی با متراژ‌های 20 تا 40 متر مربع با امکانات رفاهی است.

رویداد ها

جهت اطلاع از رویداد‌ها، نحوه ثبت‌نام و جزئیات بیشتر ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس @kermanshahisd دنبال کنید یا رویداد‌های فعال را در سایت کارخانه نوآوری را بررسی کنید.

از طریق بخش تماس با ما رویداد مورد نظر خود را پیشنهاد دهید و یادتان باشد در بخش موضوع پیام عنوان «پیشنهاد رویداد» را وارد نمایید.

از طریق بخش تماس با ما رویداد مورد نظر خود را پیشنهاد دهید و یادتان باشد در بخش موضوع پیام عنوان «پیشنهاد رویداد» را وارد نمایید. کارشناسان ما پس از بررسی در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مهم‌ترین ملاک پذیرش، ارتباط موضوع رویداد با رسالت کارخانه نوآوری است. در گام بعدی، امکانات موردنیاز و نوع و تعداد مخاطبین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فضای متناسب با تعداد شرکت کنندگان، فضای پذیرایی، ابزار ارائه مستندات و…

آمفی تئاتر کارخانه نوآوری با ظرفیت 300 نفر با امکانات لازم و کافی جهت برگزاری، پذیرای شرکت‌کنندگان در رویداد‌ها خواهد بود.

ارائه دهندگان خدمات

افراد و سازمان‌هایی در این بخش مستقر می‌شوند که توانایی و پتانسیل ارائه خدمات در دو بخش را دارند شامل:

  • ارائه خدمات نرم: مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های مسائل حقوقی، مالی، مالکیت معنوی، تجاری سازی، ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها و توسعه بازار و …
  • ارائه خدمات سخت: تجهیز و فراهم سازی زیرساخت‌های فنی، سرور اختصاصی و مجازی، SSL، هاست، سرویس های ابری و…

برای استقرار در کارخانه نوآوری کافیست فرم مربوطه در منوی پذیرش را تکمیل کنید تا پس از ارزیابی اولیه در اسرع وقت برای هماهنگی بیشتر با شما تماس گرفته شود.

کلیه خدماتی که در مسیر رشد و توسعه استارتاپ‌ها نیاز است، می‌تواند توسط ارائه دهندگان خدمات تعریف شود.

آزمایشگاه تولید

آزمایشگاه تولید، فضایی است که مجهز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری بوده و به کارآفرینان امکان را می‌دهد که نمونه‌های اولیه محصولات خود را در این فضا طراحی و تولید کنند.

کافی است در کارخانه نوآوری عضو باشید، از طریق نرم افزار داخلی کارخانه نوآوری می‌توانید درخواست خود را برای استفاده از امکانات آن ثبت نمایید.

خیر، این بخش به عنوان بازوی اجرایی و عملیاتی شتابدهنده‌ها و فضاهای کار  اشتراکی است.

فضای کار، پرینتر سه بعدی، دستگاه های برش اولیه، دستگاه‌های چاپ و کلیه ابزاری که برای ساخت نمونه‌های اولیه استارتاپ‌ها لازم است.

پذیرش